



Sämsta tänkbara starten på dagen för alla inräknade
Idag har det inte varit en bra start här kan man säga. Bellis vaknade på helt fel sida idag, hon var på supertjurigt humör och absolut INGENTING passade. Hårborsten rök i golvet och jag fick ta det ena efter det andra. Hon fick gå in på sitt rum och avreagera sig och lägga sig igen en stund och under tiden fick jag också försöka hitta rätt energi igen. Det var alltså sämsta tänkbara starten och det gjorde mig ledsen. Jag fick tillslut iväg henne till skolan. Vi cyklade dit tillsammans och då gick det över och hon var glad och vid rätt energi igen. Vi kom för sent, det var dock bara 5-7 min, men det är inte ok då jag tycker att hon ska lära sig att man håller tiderna. Fast sådana här gånger är det mycket bättre att man skiljs åt och det är en bra stund än att man stressar än mera. Dock brast det för mig efter jag vinkat av henne, det är värsta som finns de här starterna på morgonen. Det har fortsatt sedan suttit i på mig och jag känner att jag oroar mig för henne att hon också ska vara deppig och ledsen som mig.
Idag ska jag också på en anställningsintervju och jag vet att jag har mycket erfarenhet och rätt utbildning och allt talar plus för det. Dock får jag inte rätta känslan och en oro pyr som gör att jag känner ett obehag mer än förväntan. Vet inte om det är blandat med starten på morgonen och en väldig nervositet som resulterar mitt mående. Eller så är det helt enkelt så att det är rätt energi jag känner att jag kommer inte få jobbet denna gången ❥ Får säkert inte svar idag heller och hur kommer jag tolka det då när de säger så? Är det kört då?
Inget pepp hjälper heller utan jag vill bara ha svaret för vem vet svaret, jo dem!

✓ O.B.S! Om du inte kan kommentera hos mig, det löser vi på mindre än 1 sekund!
Om wordpress frågar efter att du ska logga in när du ska kommentera hos mig så känner den av att du har google-konto eller tidigare använt wordpress med den mailadressen. Då vill wordpress att du loggar in på det kontot. För att det ska gå smidigt går du bara tillbaka till min blogg. Du går tillbaka till kommentarsfältet. Använd en mail som inte varit registrerad på google eller wordpress. Har du ingen annan mailadress så hitta på en bara. När du skriver en annan mailadress i kommentarfältet så kommer det att gå att kommentera. Då frågar inte wordpress efter inloggning.

Usch vilken jobbig morgon, men skönt att hon var glad när du lämnade av henne. Hoppas intervjun gick bra ❤
GillaGilla
Hoppas det gick bra på intervjun. 🙂
De har inte så att de som varit vikarier länge ska förtur efter en viss tid ?
Håller tummarna för dig 🙂
GillaGilla
Tråkigt att det blev den starten på dagen. Tyvärr kan man inte styra vilket humör ens barn är på när de vaknar. Däremot tycker jag du gjorde rätt att hon fick gå in på sitt rum och avreagera sig och att ni sedan kunde vara sams när du lämnade henne på skolan. Hoppas du fick en bättre känsla när du var på anställningsintervjun och att du tycker den gick bra.
GillaGilla
Hoppas intervjun gick bra. Sådant där vill man ju ska funka, förstår att det blev stressad start på dagen när du hade det så där med henne. Barn kan ju verkligen vara envisa stundvis.
GillaGilla
En dålig start kan ju ställa till det ordentligt resten av dagen.
Hoppas verkligen du får jobbet!
GillaGilla
Det är verkligen jobbigt när man får dessa morgontimmar med sina barn innan man skiljs åt. Mycket energi som går åt. Trots denna start på morgonen hoppas jag verkligen att det går bra på intervjun idag! 🙏🌺
GillaGilla
inte lätt altid. vissa dagar blir inte en bra star jag hade så igår med. det är inte kul , kram
GillaGilla
Fy för att vakna på fel sida jobbigt när morgonen inte blir på ett bra sätt hoppas du får en bättre morgon i morgon ♥️
GillaGilla
Fy för att vakna på fel sida, kan hända mig också – speciellt när jag har mens då är varje dag piss. Jag hoppas att de blev bättre sen
GillaGilla
En dålig start på dagen kan verkligen ställa till det. Håller tummarna för att du får jobbet. Jobbigt när man har den där oroliga känslan efteråt.
GillaGilla
Sådana mornar är aldrig bra, och det blir ju lite av en ond cirkel. Hoppas det kändes bra på intervjun, och oftast brukar man väl få svar nån dag senare?
GillaGilla
[…] Läs hela blogginlägget här: Sämsta starten och en jobbig nervositet! […]
GillaGilla
Vad jobbigt när det blir sådana mornar och man vet inte hur man ska hantera barnen när dom är på det humöret.
Lycka till på arbetsintervju håller tummarna för dig
GillaGilla